הנהלת חשבונות וחשבות שכר

במשרד שמש ששון ושות' רו"ח צברנו אלפי שעות בליווי עסקים מכל הסוגים והגדלים. הקמנו מערכות הנהלת חשבונות היכולות לתת מענה לעסקים קטנים ולארגונים גדולים, וזאת במטרה לייצר מערכת הנהלת חשבונות העובדת על פי נהלים סדורים ובהתאם להוראות החוק. כאשר אתם מצטרפים אלינו כלקוח, אחד הנושאים הראשונים בהם נדון (מעבר לתחומים כמו הגשת דו"חות שנתיים ומכסום הטבות מס), יהיה סוג מערכת הנהלת החשבונות של ארגונכם. האם העסק שלכם דורש מערכת הנהלת חשבונות פשוטה יחסית או שמחזור העסקים שלו וההגדרה המשפטית מצריכים ניהול כפול (ויקר יותר) של הנהלת חשבונות. נעבור יחד איתכם על התוכנות להנהלת חשבונות בהן אתם משתמשים ונמליץ לכם על הפיתרון היעיל והמתאים ביותר על פי הניסיון והידע שלנו בתחום. מידי שנה צוות המשרד מקים מערכות הנהלת חשבונות מן המסד לטפחות, כולל ליווי והדרכה שוטפים מול העובדים במחלקת הנהלת חשבונות. לאחר ההקמה ובדיקה כי המערכת מתפקדת בצורה אופטימלית, נמשיך ללוות אתכם בתחומים כמו מעקב גבייה מלקוחות, תשלומים לספקים, דו"חות רווח והפסד וכו'. כל זאת, תוך הגשת דיווחים שוטפים להנהלה (למשל, תזרים). נדאג לספק לכם שירותי ביקורת ופיקוח כדי לוודא שאחד האיברים החשובים ביותר בגוף העסקי שלכם יפעל בצורה הטובה ביותר ויזרים את המידע החשבונאי בצורה תקינה הן להנהלת החברה והן לרשויות. כאשר מערכת החשבונות מחייבת החזקת צוות עובדים במשרדי החברה נמליץ על תוכנה אינטרנטית מתאימה המאפשרת למשרדנו צפייה  מרחוק  והדרכה און ליין, או תוכנה אחרת עם יכולת תקשורת בין מחשבית המאפשרת קריאת הנתונים מרחוק, וכתוצר לוואי הדרכה בהתאם לצורך.

משכורות

תחום השכר הוא אחד האזורים הרגישים והקריטיים יותר בניהול העסק שלכם ויש לו נגיעה גם בשביעות הרצון של העובדים שלכם וגם בהיבט תזרים המזומן של העסק, זאת מפני שהשכר הוא על פי רוב רכיב ההוצאות הגבוה ביותר. בנוסף, לתחום השכר היבטים משפטיים חמורים והחוק רגיש ביותר למקרים של הלנת שכר או עבירות בתחום. גם החקיקה החדשה בנושא הפרשות לפנסיה של מעבידים מחייבת אתכם לפעול בצורה שקופה וחוקית וזאת כדי להימנע מלעבור על החוק. כל הנושאים הללו הופכים את הטיפול בשכר לנושא חשוב ביותר בפעילות העסק. משרד רו"ח  ששון שמש  מעמיד לרשותכם אנשי מקצוע מעולים שילוו אתכם בבניית מערכות השכר, יעברו על המשכורות של העובדים כדי לראות שאין טעויות לחיוב או לשלילה וידאגו להעברה שלהם בזמן. כמו בכל פעולה שלכם בצד הפיננסי-חשבונאי, לניסיון ולמקצועיות שלנו יש יתרון עצום. העובדה כי אנו מטפלים בצורכי השכר של עשרות ארגונים בגדלים שונים לאורך השנה מעניקה לנו את הראייה הרחבה ואת הידע המעודכן כדי שהוצאת המשכורות תעבוד בצורה חלקה, מדויקת ובזמן.

במשרד מחלקת שכר למנהלים בכירים כאשר מטעמי סודיות הפירמה מעוניינת שנתוני שכרם לא ייחשפו. הדבר מתבצע באמצעות הפקת תלושי שכר חסויים ומשלוח בקובץ  אלקטרוני למייל מוסדר מראש לצורך הפקת עותקים במשרדי החברה.